Kiedy premiera czwartego sezonu „Outlander”?

Outlander
Outlander

Niestety stacja Starz dokładnej daty premiery piątego sezonu serii „Outlander” nie podała, ale…

…jak na razie wiadomo że będzie to listopad tego roku. Wiadomo też, że będzie oparty na książce „Jesienne werble” autorstwa Diany Gabaldon, w której Jamie i Claire Fraserowie rozpoczną nowe życie w XVIII-wiecznej Ameryce. Do obsady dołączyli Billy Boyd, który zagra postać Geralda Forbesa – bogatego prawnika z Cross Creek, Caitlin O’Ryan pojawi się jako Lizzie Wemyss – współtowarzyszka Brianny podczas wyprawy do Ameryki, Natalie Simpson wcieli się w Phaedre, pokojówkę Jocasty, Tim Downie natomiast zagra gubernatora Williama Tryona, brytyjskiego oficera, a Simona Brown będzie kreować postać Gayle, przyjaciółki Brianny.

Wiadomo również że Starz zamówiło już dwa kolejne sezonu które oparte będą o książki „Ognisty krzyż” oraz „Tchnienie śniegu i popiołu”.

Akcja serialu rozgrywa się na dwóch równoległych planach czasowych: w latach 40. XX wieku i w latach 40. XVIII wieku. Główną bohaterką jest Claire Randall, która była brytyjską sanitariuszką podczas II wojny światowej. Niespodziewanie przenosi się ona do roku 1743 roku, gdzie w konflikcie szkocko-angielskim znajduje się zbiegiem okoliczności po stronie szkockiej. Historia konfliktów szkocko-angielskich i zbliżającego się wybuchu powstania jakobitów, przeplata się z konfliktem wewnętrznym bohaterki. Claire zostawiła w XX wieku swojego męża Franka Randalla, z którym rozdzieliła ją wcześniej wojna. W XVIII wieku jej losy splatają się z broniącym jej niejednokrotnie Szkotem Jamiem Fraserem.

Be the first to comment on "Kiedy premiera czwartego sezonu „Outlander”?"

Dodaj komentarz